Single track i wycieczki rowerowe

Turystyka rowerowa w obecnych czasach jest symbolem aktywnej formy spędzania wypoczynku. Karkonosze – Jelenia Góra jest centrum rowerowym z prawdziwego zdarzenia. 

Na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze powstał kompleks rowerowych Single Tracków o nazwie Olbrzymy. Składa się  on z 14 ścieżek rozmieszczonych na terenie Jeleniej Góry, Piechowic i gminy Podgórzyn. Łącznie to około 70 kilometrów tras. Na pasmo rowerowe Olbrzymy składają się zarówno trasy trudne technicznie, przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników, jak i łatwiejsze, w pełni bezpieczne dla amatorów jazdy na rowerze.

   Single Tracki Góry Kaczawskie:

  • single track “Dłużek”, Wojcieszów / Dobków, 16 km trasy
  • single tracki “Dwa Wąwozy” i “Pod Grzybkami”, Rzeszówek, 11,5 km tras
  • single tracki “Okole” i “Okole Zjazd”, Lubiechowa / Chrośnica, 11 km tras
  • single tracki “Gozdno 1” i “Gozdno 2”, Gozdno, 14,5 km tras
  • single tracki “Ostrzyca”, “Pod Ostrzycą” i “Zielonki”, Proboszczów / Bełczyna / Twardocice, 13 km tras
  • single tracki “Ostrzyca”, “Pod Ostrzycą” i “Zielonki”, Proboszczów / Bełczyna / Twardocice, 13 km tras

Single Tracki Jelenia Góra:

Single Tracki Świeradów-Zdrój:

Mountain biker riding on bike in autumn inspirational mountains landscape. Man cycling MTB on enduro trail track. Sport fitness motivation and inspiration.

Wycieczki rowerowe w Karkonoszach

Rowerem na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego można poruszać się wyłącznie po wyznaczonych szlakach i drogach wewnętrznych. 80% tras przebiega drogami leśnymi, szutrowymi i kamienistymi lub górskimi ścieżkami. Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów, skorzystania z punktów serwisowych i sklepów ze sprzętem i akcesoriami rowerowymi.

Pobierz PDF: