Piesze wycieczki

Mysłakowice przecinają dwa szlaki turystyczne: czerwony z Karpacza na Skalnik i zielony z Cieplic do Karpnik. Są one znakomitą bazą wypadową na wycieczki bliższe i dalsze, nie tylko po otaczających ją pasmach górskich: Karkonoszach, Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich, ale również celem podziwiania uroków pobliskich miejscowości – miejskiej przyrody i infrastruktury.

Miejscami wartymi odwiedzenia są: Huta Szkła Julia, Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie, Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach, Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO w Karpaczu, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Muzeum Sportu i Turystki.

Happy family having fun outdoors and smiling. They are on the field, the last rays of the sun.

Jelenia Góra

Starówka rynku jeleniogórskiego – jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Rynek okala około 55 kolorowych kamieniczek z podcieniami. Ratusz –  budowla w klasycystycznym stylu, stoi pośrodku rynku, a obok niego mieści się dawna studnia miejska ozdobiona posągiem Neptuna. Warte zobaczenia są także średniowieczne fortyfikacje – Brama Wojanowska, baszta Grodzka, wieża Zamkowa i fragmenty murów obronnych.

Pobierz PDF: