Karpacz

Karpacz jest jednym z najliczniej odwiedzanych ośrodków turystycznych Polski, posiadających kameralną atmosferę górskiego kurortu. Miasto położone jest u stóp Śnieżki, najwyższego szczytu w całych Sudetach.  Karpacz leży na wysokości od 480 do miejscami nawet 900 metrów nad poziomem morza. Przepiękne usytuowanie Karpacza wynika również z faktu, iż położenia w dolinie rzeki Łomnicy oraz licznych potoków.

Największej liczby turystów dopatrzeć się można zwykle w sezonie zimowym, jednak także w okresie letnim oraz jesiennym nie brakuje chętnych przyjezdnych, którzy obierają Karpacz jako celowego miejsce swojego wypoczynku.

Old wooden Norwegian temple Wang in Karpacz Poland
** Note: Soft Focus at 100%, best at smaller sizes

Atrakcje Karpacza

Oprócz odpoczynku w górach i narciarstwa, Karpacz gwarantuje również dużo innych ciekawych atrakcji, Najbardziej znaną jest Świątynia Wang. Jest ona całościowo drewnianą budowlą stworzoną bez użycia gwoździ. Dzieci z kolei z pewnością zafascynuje niezwykłe muzeum zabawek zlokalizowane w pomieszczeniach byłego dworca kolejowego. Warto również zobaczyć punkt anomalii grawitacyjnej. Na odcinku ulicy Strażackiej, pomiędzy mostem na Łomnicy a hotelem Piecuch, zaobserwować można zjawisko, przeczące prawom fizyki.

Pobierz PDF: